Kas jums jāzina par atveseļošanos pēc zobu implantācijas

Neesat pārliecināts, ko sagaidīt pēc zobu implantu ievietošanas? Apskatīsim sīkāku informāciju par zobu implantu atveseļošanās procesu un to, ko varat sagaidīt.

Uzreiz pēc procedūras

Ja procedūras laikā jums tika ievadītas sedatīvas zāles, jūs joprojām būsiet nomodā. Arī implants būs nejutīgs, tāpat kā tā apkārtne, tāpēc esiet uzmanīgi košļājot un izvairieties no lūpu un mutes dobuma audu sakodiena.

Zobārsts parasti Jums izrakstīs pretsāpju līdzekli pirmo dienu vai divas pēc procedūras. Šajā laikā sāpes, diskomforts un kairinājums implanta vietā ir normāla parādība.

Visticamāk, jums būs arī neliela asiņošana no implanta vietas. Izmantojiet tīras vates bumbiņas vai marli, lai uzsūktu šīs asinis. Jums var būt asiņošana ar pārtraukumiem, un asiņošana var pastiprināties, ja tiek izdarīts spiediens uz implanta vietu.

1-7 dienas pēc procedūras

Šajā laikā bieži sastopamie zobu implantu ievietošanas simptomi ir šādi:

  • zilumi ap zodu, vaigiem un acīm atkarībā no implantācijas vietas.
  • ādas un smaganu zilumi, jutīgums ap implanta vietu
  • periodiski izdalās plankumi un asiņošana (tai jāpārtrauc apmēram pēc nedēļas)
  • nieze ap zobu implantu

Sāpes un diskomfortu var ārstēt ar bezrecepšu medikamentiem, piemēram, ibuprofēnu, un ārēji ledus iepakojumi var palīdzēt mazināt tūsku pirmajās dienās. Pēc aptuveni nedēļas lielākajai daļai asiņošanas, zilumu un sāpju pazīmēm vajadzētu izzust.

Noteikti ievērojiet zobārsta norādījumus par ēšanu, mutes dobuma kopšanu un dzeršanu, lai nodrošinātu pareizu implanta sadzīšanu.

7-14 dienas pēc procedūras

Pēc pirmās nedēļas lielākajai daļai sāpju un diskomforta vajadzētu izzust, un asiņošanai vairs nevajadzētu būt. Ja pēc nedēļas asiņošana turpinās, iespējams, vēlēsieties ieplānot atkārtotu vizīti pie zobārsta, lai pārrunātu šo problēmu.

Jūsu šuves izšķīdīs vai tiks noņemtas pēc divām nedēļām. Kamēr smaganas dzīst, bieži sastopama nieze un diskomforts, un to var ārstēt ar siltu sālsūdens skalošanu. Pēc aptuveni divām nedēļām Jums nevajadzētu izjust nekādus būtiskus zobu implanta simptomus.

Ja pēc divām nedēļām joprojām izjūtat sāpes, pietūkumu un diskomfortu, ieplānojiet vizīti pie zobārsta, lai pārliecinātos, ka nav komplikāciju, kas varētu ietekmēt jūsu mutes veselību.

2 nedēļas līdz 3-6 mēnešus pēc procedūras

Lielākajai daļai cilvēku ir nepieciešami aptuveni 3-6 mēneši, lai zobu implants pilnībā sadzītu un savienotos ar smaganām un žokļa audiem. Šis process notiek lēni, un jūs nepamanīsiet nekādus simptomus vai problēmas, kamēr zobu implants turpina sadzīt.

Kad tas būs noticis, zobārsts jums uzliks kronīti, un process būs pabeigts.

Tikai Ankylos implanti ir veidoti no materiāla, kas ir ķirurģiskais titāns, ir unikāli izveidota mikrostrukturēta virsma. Tā spēj nodrošināt ātrāku dzīšanas procesu un drošus apstākļus implanta dzīšanai.

0
Dalījušies