Veselības ministrija informē Ministru prezidentu par iespējām hokeja čempionātu skatīties klātienē

Pamatojoties uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa rezolūciju, Veselības ministrija ir izvērtējusi Saeimas paziņojumu par skatītāju klātbūtni hokeja čempionātā un sniegusi priekšlikumus tālākai rīcībai, portālu Arenanet.lv informēja Veselības ministrijā.

Pārbaudīt, vai skatītāji ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, varēs ar ES digitālo sertifikātu, kuru Latvijā testa režīmā plāno sākt lietot 1. jūnijā, ja Saeima pieņems nepieciešamos grozījumus  Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tos jau piektdien Veselības ministrija ir iesniegusi Saeimā.

Vakcinētu vai Covid-19 pārslimojušu cilvēku risks saslimt ir pietiekami zems, lai viņiem būtu droši pulcēties arī hokeja maču tribīnēs, taču vakcinācijas vai pārslimošanas fakta drošai  pārbaudei ir vajadzīgs tiesisks pamats un  tehnoloģisks risinājums.

Tā kā līdz šim pilnībā vakcinēta ir tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju (10%), Ministru kabinetam, Tieslietu un Ārlietu ministrijām hokeja čempionāta atvēršanas gadījumā ir nopietni jāvērtē iespējami diskriminācijas riski. Lielākajai daļai jeb 90% cilvēku joprojām nebūtu pieejama iespēja vērot hokeja čempionātu klātienē. Tāpat kā pagaidām viņiem nav iespēja apmeklēt koncertus, teātrus, kino vai izstādes un brīvi tikties ar radiniekiem un draugiem.

Veselības ministrija joprojām uzsver, ka nebūtu pieļaujama lielāka skaita nevakcinētu vai Covid-19 nepārslimojušu cilvēku klātbūtne čempionātā, jo tas radītu būtiskus saslimšanas riskus. Turklāt skatītāju masveida testēšanai Latvijā nav pietiekamu brīvu laboratoriju jaudu.

Veselības ministrija uzsver, ka Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas apliecinājumu (Eiropas Savienības Covid-19 sertifikātu) Latvijā varēs sākt lietot 15. jūnijā. Paredzams, ka attiecīgais Eiropas Savienības regulējums par  Covid-19 sertifikātu stāsies spēkā 1. jūlijā.

Vēstules saturs pieejams VM mājas lapā https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/veselibas-ministrija-informe-ministru-prezidentu-par-iespejam-hokeja-cempionatu-skatities-klatiene

0
Dalījušies