Talsos starp telpu futbolu un meistarīgām meitenēm

Pilsētā ar deviņiem pakalniem – Talsos ar futbolu viss ir labākajā kārtībā. Atšķirībā no daudzām citām futbola pilsētām te ļoti veiksmīgi attīstās arī meiteņu un sieviešu futbols, kas Talsiem dod pārstāves vairākās Latvijas jaunatnes izlasēs, bet vārtsardze Asnāte Lindermane ir svarīga detaļa Latvijas nacionālajā sieviešu izlasē. Savukārt Talsu novada čempionātā telpu futbolā mači notiek pat divās līgās, bet kopējais komandu skaits pārsniedz 20.

Talsu futbolam ir ļoti senas tradīcijas, tas vienmēr ir bijis lielā cieņā. “Varbūt daudzi to neatceras, bet agrāk katrā kolhozā bija sava futbola komanda, šīs sporta veids pie mums bija ļoti populārs. Tad sekoja pagrimums, bet pēdējos gados atkal ir notikusi samērā straujš progress – esam sakārtojuši infrastruktūru un radījuši labus apstākļus futbola spēlēšanai,” norāda Talsu Novada sporta skolas futbola treneris, un viens no futbola galvenajiem spēkiem, treneris Aivars Enģelis. 2012. gadā izdevās futbolu iekļaut arī vietējās sporta skolas programmā, kas deva jaunu uzrāvienu. Pieredzējušais speciālists atceras, ka ilgu laiku Talsu novadā futbols bijis sašķelts – pa komandai Mērsragā, Rojā un citur, bet trūka kopības. Jau 2000. gadā Talsu novadā bija četras meiteņu komandas un tieši meiteņu un sieviešu futbolā vērojams progress. Šī reģiona meitenes ir regulāras jaunatnes izlašu dalībnieces un arī pa kādai tiek arī līdz Nacionālajai izlasei.

Šobrīd Talsu Novada sporta skolā futbolā trenējas ap 150 audzēkņiem, ir četri treneri kā arī atsevišķi vārtsargu un fiziskās sagatavotības treneri. Skolai ir regulāra sadarbība ar lielajiem klubiem – agrāk labākie audzēkņi devās uz Ventspili, bet pēc izmaiņām Kurzemes kluba vadībā šobrīd Talsu meistarīgākie futbolisti var attīstīt savu meistarību Tukumā.

Jāpiebilst, ka pamatīgas pārmaiņas piedzīvojusi tik ļoti svarīgā futbola infrastruktūra. Vēl šogad Talsu galvenajā futbola laukumā tika uzstādītas laistīšanas iekārtas, kas tā kvalitāti padarīs vēl augstāku. Papildus pilsētā pieejami arī divi mākslīgā seguma laukumi. Atliek tikai trenēties un baudīt futbolu!

Kā jau minēts, Talsu novadā ir ļoti labi apmeklēti amatieru čempionāti. Vasarā tajā piedalās ap 8 komandām, bet ziemā telpās tiek organizēts grandiozs turnīrs divās meistarības grupās; A grupā piedalās astoņas spēcīgākās komandas, bet B grupā vismaz 10 komandas, kurām ir iespēja tikt uz A grupu. A.Enģelis atzīmē, ka atšķirībā no daudziem citiem pilsētas vai novada čempionātiem, lielāko daļu komandu veido mājinieki vai vietējā novada komandas un spēlētāji. Protams, ka netrūkst arī viesi.

Šobrīd Talsiem ir sava komanda Latvijas futbola čempionāta 3. līgā vīriem un Latvijas sieviešu futbola čempionāta 1. līgā dāmām. Abas šīs komandas tiek veidotas no Sporta skolas talantīgākajiem audzēkņiem un tiem sportistiem, kuri vēl vēlas darboties futbolā. Nevar nepieminēt, ka Latvijas telpu futbola komandā FC “Nikers” ir vairāki spēlētāji no Talsiem.

0
Dalījušies