Šovakar Francija – Vācija. Par kurām EURO 2020 komandām fano latviešu sportisti un slavenības?

Eiropas čempionāts futbolā rit pilnā sparā – cik ļoti tam seko Latvijā pazīstamas personības un kādas ir ekspertu prognozes par rezultātiem? Neskatoties uz pandēmijas raisītajiem šķēršļiem, Eiropas čempionāts futbolā jeb EURO 2020 sākās piektdien, 11. jūnijā, ar Itālijas uzvaru pār Turciju. Tomēr emocionālākā šī brīža situācija bija Dānijas un Somijas mača laikā, kad Dānijas komandas kapteinim izdevās izglābt savu komandas biedru tieši spēles laikā. Līdz 23. jūnijam paredzams grupu turnīrs un pēc Jāņiem sāksies astotdaļfināls. Čempionāts norisināsies līdz 11. jūlijam.

Anastasija Kravčenoka aktīvi seko līdzi sporta pasaules notikumiem: “Domāju, ka visiem futbola faniem un pašiem sportistiem ir liels prieks, ka pārceltais UEFA EURO 2020 ir jau sācies. Mani pārsteidza tas, ka spēles notiks vairākās Eiropas pilsētās, Covid laikā, - tas ir negaidīts formāts. Jau no paša sākuma mači solās būt interesanti, īpaši grupā F, kur, manuprāt, būs vislielākā konkurence par tikšanu ārā no grupas, jo ir 3 valstis favorītes Eiropas futbolā. Jau šovakar jutīsim līdzi Francijas – Vācijas cīņai.

Turklāt pirmo reizi 60 gadu laikā, neskatoties uz jukām visā pasaulē, čempionāts notiks 11 dažādās pilsētās visā Eiropā. Līdzjutēji no visas Eiropas varēs ceļot un dzīvē vērot savu mīļāko komandu sniegumu. Un sportisti beidzot izbaudīs lieliskās sacensības kopā ar skatītājiem. Varbūt mēs tiešām varam atgriezties normālā dzīvē?”

“Singapūras Satīns” mūziķi Kārlis Zenne un Jānis Krīvēns šogad vēros Eiropas čempionātu futbolā savos TV ekrānos un jutīs līdzi saviem favorītiem.

Kārlis Zenne: “Es neuzdrošināšos teikt, ka esmu futbola pazinējs, jo redzot, cik ļoti aktualitātēm seko mani draugi, saprotu, ka futbols nav vienkārši sports, tā ir reliģija. Viena lieta, kas man patīk jebkurā sporta veidā, ir “underdogs”. Šajā čempionātā tā ir Somija, kura ir pārsteigusi pasauli, pirmo reizi kvalificējoties Eiropas čempionātam. Somijas debija atgādina Latvijas zvaigžņu stundu, kad piedalījāmies EURO 2004, tāpēc no sirds vēlu viņiem izkļūt no grupas un ceru, ka veiksmīgs starts uz pasaules skatuves varētu iedvesmot arī Latvijas izlasi atkal sasparoties un pierādīt sevi. Zinu, ka Somijas spēlēm sekos līdzi arī mūsu draugi no Universal Music, tāpēc turēšu īkšķus un tālāko jau drīzumā redzēsim laukumā.”

Jānis Krīvēns: “Man vienmēr bijis īpašs sentiments pret Portugāli, jo Portugālei piederošā Madeiras sala bija pats pirmais ceļojuma galamērķis manā mūžā un tas ir atstājis īpašu nospiedumu manā atmiņā un sirsniņā. Kad biju Madeirā, tad uzzināju, ka Ronaldu patiesībā ir nācis no Madeiras, kur par godu viņam ir uzcelta statuja un atrodas arī viņa personīgais muzejs un restorāns. Kādu brīdi klīda baumas, ka Madeiras lidostu varētu pārsaukt Ronaldu vārdā, taču tas, manuprāt, jau būtu bijis par daudz. Personīgi man būs interesanti redzēt, kā jaunie Portugāles spēlētāji saspēlējas ar Ronaldu, jo pastāv liela iespēja, ka šis ir viņa pēdējais Eiropas čempionāts, un neatkarīgi no rezultāta zinu, ka viņš aizies no tā kā leģenda.”

Savukārt pēc OlyBet ekspertu domām Anglijai un Francijai abām ar 25% ticamību ir iespēja sasniegt EČ finālu, tomēr ar nelielu 1,5% pārsvaru tiek prognozēts, ka par čempioni varētu kļūt tieši Francija, kas ir arī pašreizējie Pasaules Kausa ieguvēji.

Par potenciāli rezultatīvāko spēlētāju gribētos izcelt Hariju Keinu (Harry Kane) - 2018. gada "Zelta buča" ieguvēju un Anglijas valstsvienības uzbrukuma līderi. Viņš ir viens no pēdējiem "glābējiem", uz ko liek cerības Anglijas futbola saime. Ar 14% varbūtību tieši viņš būs rezultatīvākais gaidāmajā čempionātā. Konkurenci viņam sastādīs Romelu Lukaku (Beļģija) - 11% varbūtība, Kylian Mbappe-Lottin (Francija) - 9% varbūtība un, protams, Krištianu Ronaldu (Cristiano Ronaldo, Portugāle) - 7% varbūtība.

Eiropas futbola sezona bija saspringta, ar ļoti ciešu grafiku, it īpaši Eiropas vadošajām komandām. Gūto traumu dēļ šajā čempionātā diemžēl neredzēsim daudzus spilgtus futbola spēlētājus. Gaidāmajā Eiropas futbola forumā ceram sagaidīt spraigu cīņu un novēlēsim veselību visiem tā dalībniekiem.

0
Dalījušies