Sadalītas pirmās biļetes braucienam uz Kataru

Vācijas un Dānijas futbola valstsvienības šonedēļ kļuva par pirmajām, kuras kvalificējušās nākamgad Katarā paredzētajam Pasaules kausa finālturnīram. Dāņi pēc Eiropas čempionāta pusfināla sasniegšanas nevainojamo kvalifikācijas kampaņu turpināja ar 1:0 uzvaru pār Austriju, bet vācieši pirmo vietu J grupā nodrošināja ar 4:0 uzvaru Skopjē. Vēl vismaz astoņas finālturnīra dalībnieces no Eiropas uzzināsim pēc novembra kvalifikācijas spēļu loga, bet citos kontinentos izšķirošās spēles paredzētas nākamā gada pavasarī. Pasaules kausa finālturnīrs 2022. gadā ieplānots neierastā laikā – novembrī un decembrī.

Eiropas zonā kvalifikācijas grupu turnīrs noslēgsies jau novembrī, kad desmit grupu uzvarētāji iegūs tiesības piedalīties Pasaules kausā, bet tikpat otro vietu ieguvēji kopā ar vēl divām UEFA Nāciju līgas labākajām ārpus pretendentu loka palikušajām komandām pārspēlēs izspēlēs vēl sešas vietas finālturnīrā. “Neparādījām visskaistāko spēli, taču, par laimi, neviena no komandām šovakar nespēlēja labi. Vissvarīgākais, ka uzvarējām un mums ir biļete uz Pasaules kausu,” vienīgos vārtus pret Austriju guvušais dāņu pussargs Joakims Mēle aicināja novērtēt sasniegto mērķi, ne laukumā parādīto sniegumu. Par savu potenciālu un spēku Dānijas komandai, kas uzvarējusi visās astoņās līdzšinējās kvalifikācijas turnīra spēlēs, turklāt starp tām šovasar pamanījās sasniegt arī Eiropas čempionāta pusfinālu, vairs nevienu nav jāpārliecina. Šīs valsts komanda Pasaules kausā spēlēs sesto reizi, turklāt tā sasniegusi piecus no pēdējiem septiņiem finālturnīriem.

To gan grūti salīdzināt ar Vāciju, kas gatavojas savam divdesmitajam Pasaules kausam. Četrkārtējie tā ieguvēji nepiedalījās vien pašā pirmajā Pasaules kausa izcīņā, kurai nepieteicās, kā arī ceturtajā, kurā pēc otrā Pasaules kara vāciešiem aizliedza startēt. Tāpēc arī šīs komandas pārstāvju retorika krietni atšķiras no dāņu sajūsmas par kvalificēšajos finālturnīram. “Mūsu mērķis ir izcīnīt Pasaules kausu. Kad pārstāvi Vāciju, uzdevums vienmēr ir tikai viens – izcīnīt titulus. Mums vēl ir ļoti tāls ceļš ejams, lai nākamgad to paveiktu. Vēl jāpaveic daudz smaga darba, taču izdarīsim visu, lai būtu gatavi sasniegt šo mērķi,” pēc pārliecinošās 4:0 uzvaras Skopjē norādīja Vācijas izlases pussargs Kajs Havercs. Tieši pret Ziemeļmaķedoniju vācieši zaudēja vienīgos punktus šajā kvalifikācijas ciklā – savā laukumā Dīsburgā marta beigās tika zaudēts ar 1:2.

Zemāk par otro vietu savā grupā nevar noslīdēt arī Beļģijas, Šveices, Serbijas, Krievijas, Horvātijas un Portugāles komandas, kuras novembrī centīsies izcīnīt pirmo vietu, lai izvairītos no pārspēlēm. Latvijas futbola valstsvienība pēc oktobrī Rīgā piedzīvotajiem zaudējumiem Nīderlandei (0:1) un Turcijai (1:2) zaudēusi teorētiskas izredzes tikt uz finālturnīru, taču parādītais sniegums laukumā ļauj cerēt uz sekmīgāku nākamo kvalifikācijas ciklu. Daiņa Kazakeviča vadītā komanda šo ciklu novembrī pabeigs ar izbraukuma spēlēm Norvēģijā un Gibraltārā. 

0
Dalījušies