Miks Rasmanis debitē Eiropas čempionātā enduro Vācijā

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 29.-30. oktobrī Vācijā, Rudersdorf norisinājās Eiropas čempionāta enduro noslēguma jeb ceturtais posms, kurā startēja šī gada Latvijas čempionāta un kausa enduro E1 klases pirmās vietas ieguvējs Miks Rasmnais (“Orange Racing”). 

Eiropas čempionātā enduro Vācijā Miks Rasmanis startēja Juniori 1 klasē, kurā konkurence bijusi diezgan sīva. Gan pirmajā, gan arī otrajā sacensību dienā Miks no 17 Juniori 1 klases dalībniekiem, ierindojās 14. vietā. 

“Laikapstākļi bija ļoti labi. Bija silts un patīkams laiks. Piektdien, treniņbraucienā nokritu, sasitu elkoni, tas diezgan sāpēja. Cerēju, ka viss būs labi. Sestdien cēlos, starts bija agri – 8 no rīta, bet bija liels azarts, gribēju braukt. Braucot kalnā, nebiju pamanījis vienu koka zaru, kas bija aptuveni 2 metrus virs kalna virsotnes, pirmajā aplī, pirmajā testā, bija knapi pagājušas pirmās piecas sacensību minūtes, kad lecienā ar koka zaru dabūju pa galvu. Pirmajā mirklī pat nesapratu, kas notika. Tikai pēc tam mans tētis Jānis Rasmanis pateica, ka ar galvu trāpīju zarā. Piecēlos, galva bija dulla, bet bija jāturpina sacensības. Pirmajā dienā piedzīvoju vēl dažus krtienus,” stāsta Miks Rasmanis. 

Mikam šī bija jauna pieredze, jo pa tik kalnainu trasi nebija braucis. “Bija grūti, bet biju gaidījis, ka būs vēl grūtāk. Kopumā braukšana pa kalniem padevās labi. Pārbrauciens bija līdzīgs kā Cross Country – pa lentām. Bija pa kalniem augšā, lejā, bija bedres, “kočkas”, baļķi vēl salikti, pa asfaltu bija jābrauc maksimums 2 kilometri. Bija liels karjers. 

Kopā bija trīs ātrumposmi. Pirmais tests bija pa mežu, tas bija īsākais. Otrs bija pa pļavu, elektrolīniju. Trešais – visgarākais, 6 kilometri, 13 minūtes viens tests. Tur bija jābrauc pa kalnu augšā, lejā, bija akmeņi, bija viena peļķe. Bija interesanti, testi man ptika.

Bija “forši”, bet kaut kā šoreiz neveicās šajās sacensībās. Nevarēju uzrādīt tik labus apļa laikus, kā vēlējos. Piedzīvoju kritienus, it kā nekas tāds, bet vienā no tiem sasitu kāju. Kopumā kritieni bija sāpīgi. Sacensības pabeidzu, pieredze ir iegūta, tas bija galvenais. Konkurence bija stipra. Tagad zinu uz ko tiekties. Liels paldies komandai “KTM Orange Racing”, kas palīdzēja šogad izpildīt vienus no maniem mazajiem mērķiem,” tā Miks Rasmanis, kurš kopvērtējumā no visiem 94 dalībniekiem ierindojās 65. vietā. 

Sacensību rezultāti: https://www.enduroeuropean.com/gare/gara-round-4/ 

0
Dalījušies

Nepalaid garām aktuālāko, pievienojoties Arenanet.lv jaunumu saņēmējiem e-pastā!