Ledus trasēs sezonu sāk olimpisko cerību noskaņās

Ar Pasaules kausa izcīņas posmiem Austrijā un Ķīnā šīs nedēļas nogalē sākas olimpiskā sezona ledus trašu sporta veidos bobslejā, skeletonā un kamaniņu braukšanā. Pirmajos posmos būs iespēja novērtēt Latvijas sportistu varējumu uz pasaules elites fona, kā arī sākt raudzīties uz tiem, ar kuriem saistīsim cerības uz godalgām pēc nepilniem trīs mēnešiem Pekinā paredzētajās ziemas olimpiskajās spēlēs.


Visagrāk sacensību trasē devušies kamaniņu braucēji, kuriem jau agrā piektdienas rītā pēc Latvijas laika notika Nāciju kausa sacensības jeb sava veida kvalifikācija sezonas pirmajam posmam Jaņcjinā. Sportisti olimpiskajā trasē pavadījuši jau vairākas nedēļas, jo pirms sezonas sākuma tajā notika garāka treniņnometne. Jāņem vērā, ka vairumam kamaniņu braucēju šī bijusi tikai pirmā reize, kad klātienē izdevies redzēt un pārbaudīt Jaņcjinas trasi. Ziemas olimpiskajās spēlēs kamaniņu braucēji bijuši naskākie godalgu krājēji, jo savulaik Mārtiņš Rubenis 2006. gadā Turīnā kļuva par pirmo neatkarīgās Latvijas ziemas olimpisko spēļu medaļnieku, bet vēlāk izcīnītas vēl trīs medaļas. To kaldināšanā galvenie vaininieki allaž bijuši brāļi Andris un Juris Šici, kuri izcīnīja olimpisko sudrabu 2010. gadā Vankūverā, kā arī divas bronzas četrus gadus vēlāk Sočos – pa vienai divnieku konkurencē un kopā ar Rubeni un Elīzu Tīrumu komandu stafetē. Brāļi būs starp Latvijas delegācijas lielākajām cerībām arī Pekinā, kur, kā paši neslēpj, cer papildināt godalgu komplektu ar trūkstošo zelta medaļu.

 

Vīriešu konkurencē pēdējās sezonās sevi daudzsološi pieteicis Kristers Aparjods, kurš arī piektdien uzvarēja Nāciju kausa izcīņas sacensībās, bet dāmu sacensībās turpat, elites tuvumā, jau ilgāku laiku bijušas Elīza Tīruma un Kenija Aparjode, kurām laiku pa laikam izdodas pietuvoties un pat sasniegt goda pjedestālu. Iepriekšējā sezonā cerīgi sevi pieteica Ieva Elīna Vītola, bet divnieku konkurencē – Mārtiņš Bots un Roberts Plūme. Jaunā ekipāža gan treniņos Ķīnā piedzīvoja sāpīgu kritienu, tomēr sacensībās mēģināšot startēt, lai gan Mārtiņš esot lauzis kājas īkšķi.

 

Līdz šim vienīgo olimpisko čempionu titululu ziemas spēlēs neatkarīgajai Latvijai izcīnījuši bobslejisti. Oskara Melbārža četrinieks gan šobrīd vairs nav Pasaules kausa apritē, un arī tā pilots pirms pāris mēnešiem oficiāli lika punktu sportista karjerai. Pirmās ekipāžas stūri pēdējās sezonās savās rokās droši paņēmis Oskars Ķibermanis, kurš pērn divnieku “aizstūrēja” līdz Eiropas čempiona titulam un pasaules meistarsacīkšu bronzai, bet četriniekos gadu iepriekš kļuva par Eiropas un pasaules vicečempionu. Ķibermanis Pasaules kausa sacensībās startēs ar ierastajiem stūmējiem Matīsu Mikni, Dāvi Spriņģi un Kristu Lindeblatu. Mazāka skaidrība pagaidām ir par otro un trešo ekipāžu, kurām nebūs viegli kvalificēties olimpiskajām spēlēm. Dāvja Kaufmaņa vadītā ekipāža neilgi pirms sezonas piedzīvoja divus kritienus Lillehammeres trasē.

 

Tikmēr skeletona sacensībās savam pēdējam olimpiskajam cēlienam gatavojas brāļi Martins un Tomass Dukuri. Ilgus gadus savā sporta veidā dominējušais Martins alkst izcīnīt iepriekšējās trīs spēlēs no rokām izsprukušo olimpisko zelta godalgu, kaut arī gados krietni jaunākie konkurenti ar katru sezonu kļuvuši arvien spēcīgāki, un arī ziemas sporta veidu lielvalsts Vācija pēdējos gados spērusi milzu soļus uz priekšu skeletona attīstībā. Martins iepriekšējās sezonas lejupslīdi rezultātos skaidroja ar savainojumu, kas nomocījis teju visu ziemu, tomēr starpsezonā ar to esot izdevies tikt galā. Pirms sezonas viņš trenējies Vācijas, Krievijas un Ķīnas trasēs, taču tikai sezonas pirmie posmi atainos spēku samēru elites grupā.

 

Skeletonistiem un bobslejistiem Pasaules kausa izcīņas pirmie divi posmi paredzēti Īglsas trasē Austrijā, bet kamaniņu braucēji pēc sezonas atklāšanas sacensībām Jaņcjinā pārcelsies uz Sočiem, kur notiks divi Pasaules kausa posmi pēc kārtas. Siguldas trasē ap gadumiju redzēsim skeletona un bobsleja sacensības, bet nedēļu vēlāk mājas trasē startēs kamaniņu braucēji. Viņiem tās būs pēdējās sacensības pirms olimpiskās kvalifikācijas beigām.

0
Dalījušies