Latvijas MXGP posms nākamgad notiks jūnijā

Starptautiskās motociklistu federācija (FIM) publicējusi provizorisko 2023. gada pasaules čempionāta motokrosā sezonas kalendāru, kurā paredzēti 20 posmi. Viens no tiem notiks Latvijā, “Zelta Zirgs” moto trasē.

MXGP pasaules čempionāta sezona sāksies 12. martā ar posmu Argentīnā, bet noslēgsies 15. oktobrī ar sacensībām Lielbritānijā. Ir zināmi arī pārējo posmu datumi, taču pagaidām nav publicētas vietas otrajam, trešajam un deviņpadsmitajam posmiem. Tāpat paredzēts, ka 8. posms notiks 4. jūnijā Ķegumā bāzētajā moto trasē “Zelta Zirgs”.

Šī būs jau četrpadsmitā reize, kad Latvijā notiks kāds no šī pasaulē prestižākā motokrosa seriāla posmiem. 

Ķeguma trase jau izsenis ir viena no skatītāju iemīļotākajām pieturvietām MXGP kalendāra ietvaros. Latvijas “Grand Prix” sacensības 2019. un 2020. gadā atzītas par vislabāk organizētajiem posmiem.

Nāciju kauss (MXoN) motokrosā iecerēts 22. oktobrī Ernē trasē Francijā. Šeit Nāciju kausam bija jānotiek jau 2020. gadā, bet Covid-19 ierobežojumu dēļ tas tika atcelts. 8. oktobrī paredzēts arī Eiropas nāciju kauss (MXoEN) motokrosā, kura norises vieta, pagaidām, vēl nav zināma. Savukārt pasaules junioru čempionāts notiks 9. jūlijā Bukarestē, Rumānijā.

Provizoriskais MXGP kalendārs:

12. marts – Argentīna
26. marts – nezināma vieta
10. aprīlis – nezināma vieta
16. aprīlis – Itālija
30. aprīlis – Portugāle
7. maijs – Spānija
21. maijs – Francija
4. jūnijs – Latvija
11. jūnijs – Vācija
25. jūnijs – Indonēzija
2. jūlijs – Indonēzija
16. jūlijs – Čehija
23. jūlijs – Beļģija
6. augusts – Somija
13. augusts – Zviedrija
20. augusts – Nīderlande
3. septembris – Turcija

17. septembris – Vjetnama
1. oktobris – nezināma vieta
15. oktobris – Lielbritānija

0
Dalījušies