Latgales futbola pērle – Rēzekne

Viens labas kvalitātes dabīgais futbola laukums, divi mākslīgā seguma futbola laukumi, viens mazais “Mini pitch” futbola laukums un vēl virkne vietu, kur attīstīt savu futbola meistarību. Jau tuvākajā laikā Rēzeknē tiks atklāta arī piepūšamā futbola halle, kurā varēs trenēties arī ziemas laikā. Par šādu paradīzi varētu sapņot ikviena Latvijas pilsēta, bet šobrīd tā ir realitāte Latgales futbola dvēselē – Rēzeknē.

Bērnu futbola centra “Daugavpils” direktors ar humoru aicināja nesaukt Rēzekni par Latgales futbola sirdi, lai gan atzīst, ka par pēdējos gados sasniegto būtu pelnījuši uzslavas. “Rēzekne varētu būt vienīgā pilsēta visā Latvijā, kurā ir sakārtota futbola infrastruktūra. Viņi pēdējos gados ir krietni priekšā visiem šajā jautājumā. Drīz tiks atklāta arī ziemas halle, līdz ar to futbolisti varēs efektīvi trenēties visu gadu. Domāju, ka esošajam audzēkņu skaitam ir radītas iespējas trenēties augstākajā līmenī,” tā N.Mickevičs, kurš gan atzīmē arī tās pašas problēmas; audzēkņu trūkums un labāko jauno futbolistu nepārvaramā vēlme doties vai nu uz Rīgu, vai ārzemēm.

Rēzeknes Bērnu un jauniešu sporta skolā, kura dibināta 1953. gadā kā viena no trim sākuma nodaļām bija arī futbola nodaļa. Šajā pilsētā futbolam tiešām ir senas un pamatīgas tradīcijas, vēl pirms vairākiem gadiem bija arī sava komanda Latvijas futbola Virslīgā. Šobrīd ar bērniem sporta skolā strādā 15 treneri, bet kopējais audzēkņu skaits – ap 300. Svarīgi, ka ir arī meiteņu grupas un komanda Latvijas sieviešu čempionāta 1. līgā, kur pirms Covid vīrusa radītājām sekām atradās 1. vietā.

Arī vīriem pagaidām augstākā līmeņa komanda startē Latvijas čempionāta 1. līgā, taču Rēzeknes Bērnu un jauniešu sporta skolas direktors Žanis Ārmanis norāda, ka ir mērķis tuvākajos gados atgriezties Virslīgā: “Galvenie divi faktori, kas šobrīd to neļauj paveikt ir finanses un spēlētāju resursa trūkums. Lai arī pašvaldība atbalsta futbolu, tomēr tikai ar šo finansējumu spēlēt Virslīgā būtu faktiski neiespējami. Mēs jau šobrīd 1. līgas komandā izmantojam leģionārus.” Jāatzīmē, ka tiešām Rēzeknes komandā šogad laukumā gājuši trīs leģionāri, pārstāvot Japānu, Ganu un Nigēriju.

To, ka Rēzeknē mīl futbolu, liecina arī spēļu apmeklētība. Lai arī tā vairs nav Virslīga, taču arī uz 1. līgas mačiem regulāri nāk vairāki simti līdzjutēji, bet pēc Ž.Ārmaņa teiktā, šosezon rekords varētu būt ap 500 līdzjutējiem.

Ļoti populārs pilsētā ir telpu futbols, arī te rēzekniešiem ir labi panākumi. Latvijas telpu futbola Virslīgā pilsētu pārstāv telpu futbola klubs “Rēzekne”.

Savukārt amatieru mači notiek gan vasarā, gan ziemā. Telpās un ārpus tām. Gada siltajos mēnešos vietējā čempionātā regulāri startē 6-7 komandas, bet telpu futbolā atsaucība pat ir nedaudz lielāka. Ļoti populārs un iemīļots ir tradicionāls sporta pasākums: “Rēzeknes OPEN sporta nakts”, kas tiek organizēts kopš 2017. gada. Starp četriem pasākuma sporta veidiem ir arī mini-futbols, bet par uzvaru regulāri cīnās ap 10-12 komandām.

Par pilsētas populārāko futbolistu varētu saukt Edgaru Gauraču, kurš gan ir noslēdzis savu spožo karjeru un pēdējos gados darbojas kā funkcionārs. Tāpat noteikti jāmin Vitālijs Rečickis un jaunais talants – Dmitrijs Zeļenkovs.

0
Dalījušies