Jelgavā futbolam savs režisors

Futbols Jelgavā ir ar senām tradīcijām. Kādam atmiņā ir kāda no “RAF” komandām, vēlāk arī FK “Jelgava” un dalība Eirokausos, un Latvijas futbola Virslīgā. Pēdējā sezonā pilsēta vairs nav pārstāvēta futbola augstākajā sabiedrībā, taču ar to šī sporta veida stāsts nav beidzies. Tieši otrādi – vairākas komandas dažādās līgās, sava futbola akadēmija, pilsētas čempionāts un doma par veterānu komandas veidošanu. Un viens režisors – futbola entuziasts un fanātiķis Ainārs Tamisārs.

Par pilsētas galveno futbola komandu ilgu laiku varēja pamatoti dēvēt FK “Jelgava”, kurai bija ievērojams fanu atbalsts visā Latvijā, pašiem sava fanu organizācija “Mītavas patrioti”. Tieši šeit savu karjeru uzsāka šībrīža Latvijas nacionālas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs, bet blakus viņam allaž arī Ainārs Tamisārs – dažādos amatos, ar dažādiem pienākumiem. Šī gada sākumā klubs izlēma vairs nestartēt Virslīgā, to atstāja arī A.Tamisārs, taču jau pēc pāris nedēļām tika izveidota komanda, lai startētu Latvijas futbola čempionāta 3. līgā.

“Mums nav mērķa sportiskā ziņā, svarīgāk ir labi pavadīt laiku un gūt pozitīvas emocijas. Mans personīgais uzdevums ir attīstīt futbolu Jelgavā tādos virzienos, kuros neviens līdz šim, to nebija darījis, vai arī pārstājis darīt,” tā A.Tamisārs. Tieši Ainārs šogad atjaunoja Jelgavas čempionātu futbolā, kurā jau tuvākajās dienās uz starta izies sešas komandas. Plānos izveidot arī veterānu komandu, kura varētu piedalīties Latvijas veterānu mačos.

Jelgavā ir ļoti plaši attīstīts bērnu futbols. Piemēram, futbola skolā “Jelgava” šobrīd trenējas ap 500 audzēkņiem. Skola ir ieguvusi arī futbola akadēmijas statusu, tai ir pieejama jauna futbola bāze ar mākslīgā seguma laukumu un dabīgā seguma laukumu. Tāds pats laukumu komplekts ir arī Zemgales Olimpiskajā centrā, kurš ilgu laiku kalpoja par FK “Jelgava” mājām. Šobrīd ir izbūvēti arī vairāki mākslīgā seguma laukumi pie vairākām izglītības iestādēm – Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 4. pamatskolas, Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas un vēl pāris skolām.

Šobrīd augstākajā līmenī spēlē komanda “Albatroz SC/ FS Jelgava”, kuras sastāvu lielākoties veido futbola skolas talantīgie audzēkņi, pāris leģionāri ar Brazīlijas pasēm un arī kāds Jelgavā un visā Latvijā zināms futbolists - ilggadējs FK “Jelgava” komandas kapteinis Valērijs Redjko. Arī zemākās līgās Jelgavas vārds ir pārstāvēts, bet visinteresantākā varētu būt jau minētā futbola entuziasta A.Tamisāra veidotā JFC “Jelgava”. Šīs komandas mājas spēlēs apmeklētāji tiek cienāti ar gardām uzkodām, organizēti skatītāju konkursi un vēl dažādas izdarības. “Svarīgākais, lai visi ir laimīgi – treneri, spēlētāji, skatītāji, organizatori un pat tie, kas seko mums sociālajos tīklos,” ar komandas filozofijas virzienu dalās A.Tamisārs.

Pa vidu vīru komandām ir arī dāmas, kas startē Latvijas sieviešu čempionāta 1. līgā. Pēc astoņām nospēlētām spēlēm, jelgavnieces ar četrām uzvarām un tikpat zaudējumiem ir turnīra tabulas viducī. Tieši turpat, kur šobrīd atrodas viss Jelgavas futbols. Kad tas atkal kļūs par pilsētas galveno sporta veidu, nav zināms.

0
Dalījušies