Futbols ir dzīvs. Kandavas stāsts.

Sportā lielas lietas var paveikt ar fanātismu. Kandavā futbols nav nedz Sporta skolas programmā, nedz tiek pārstāvēts kādā no Latvijas čempionāta līgām, taču tas ir dzīvs. Futbola fanātiķis un entuziasts Igors Zaļevskis joprojām tur roku uz futbola pulsa – ir gan futbola bērnu grupa, gan pieaugušie, gan ierīkots jauns mākslīgā seguma laukums.

Vienā no Kurzemes pērlēm – Kandavā tradicionāli populārākais sporta veids ir basketbols, kam ir pakārtota arī Kandavas sporta skolas programma. Blakus groza bumbai ir arī sporta karaliene – vieglatlētika, taču tas arī viss. “Šobrīd pie mums trenējas apmēram 250 bērni, ir divas programmas – basketbols un vieglatlētika. Uzskatu, ka šobrīd nav vietas, lai programmu papildinātu ar vēl vienu sporta spēļu veidu,” tā Kandavas Sporta skolas direktors, ilggadējs basketbola treneris Varis Krūmiņš.

Neskatoties uz šādu situāciju, futbols Kandavā tiek spēlēts. No jūnija līdz pat septembra vidum notiek Kandavas novada atklātais čempionāts minifutbolā (7 pret7). Pēdējā čempionātā piedalījās 6 komandas, vairākas no Kandavas, bet pa vienai no Pūres, Sabiles un Saldus. Savukārt ziemā tiek aizvadīts telpu futbola čempionāts, kurā lielākoties piedalās tās pašas komandas.

Pēdējos gadus par galveno futbola cilvēku Kandavā var saukt Igoru Zeļevski, kurš ar savu fanātismu ir piemērs daudziem. Viņš aktīvi darbojas Kandavas reģionālajā pamatskolā, kur audzēkņiem piedāvā futbola pulciņus, brīvajā laikā tiek trenēti arī amatieri, ar kuriem tiek spēlēts Tukuma novada atklātajā čempionātā. “Šie paši spēlētāji dažādās komandās spēlē Kandavas novada atklātajā čempionātā, tie ir apmēram 10-12 spēlētāji,” stāsta Igors.

Kā jau tas daudzviet ierasts, talantīgākie futbolisti ātrāk vai vēlāk dodas uz lielākām pilsētām un futbola centriem, lai spēlētu augstākā līmenī, šāda kārtība ir arī ar Kandavā dzimušajiem. Par tādu var nosaukt Dāvi Kaņepi, kurš aizvadījis vairākas spēles Latvijas U-19 futzāla izlasē, kā arī FK “Ventspils” dublieros. Ka norāda Igors, ir vēl vismaz pāris spēlētāji, kuriem ir potenciāls spēlēt augstākā līmenī.

Viena cilvēka fanātisms un futbola mīlestība spēj paveikt lielas lietas, tā pie Kandavas reģionālās pamatskolas ir ieklāts jauns mākslīgā seguma laukums, uz kura jaunie futbolisti varēs slīpēt savu meistarību. “Tā ir trešā daļa no Rimi Olimpiskā sporta centra laukuma, kurš Pasaules hokeja čempionāta laikā tika noņemts. Mēs pieteicāmies un tikām pie mums nepieciešamā laukuma. Līdz šim trenējāmies uz dabīgā laukuma, taču rudenī un pavasarī ar to bija problēmas,” skaidro I. Zaļevskis.

Vienīgie mači, uz kuriem dodas jaunie Kandavas futbolisti, ir sabraukuma tipa sacensības Pūrē un citi mazāki turnīri.

“Ļoti ceru, ka kādu dienu futbols tiks iekļauts arī Kandavas sporta skolas programmā, tā tomēr ir liela iespēja futbolam. Domāju, ka arī citi sporta veidi tikai iegūs, ja programma tiks papildināta. Bērniem ir jārada iespēja izvēlēties,” art savu nākotnes vīziju dalās entuziasts.

0
Dalījušies