Dobele kā donors futbolam citās pilsētās

Lai arī Dobelē jau ilgu laiku nav futbolam piemērota infrastruktūra, pilsētas vadības sportiskās domas virzītas tikai rokasbumbas virzienā un sporta skolā nav futbola nodaļas, tomēr tieši šajā pilsētā jau vēsturiski futbols ir ļoti populārs.

Šogad beidzot tiks pabeigta Dobeles stadiona renovācija, taču tajā esošais dabīgā futbola laukums diez vai spēs apmierināt visu futbolistu vēlmes un prasības. Pilsētas futbola dzīve daļēji balstās uz trenera un entuziasta Oļega Kmetjuka pleciem. Viņš ir izveidojis futbola centru “Dobele”, kurā šobrīd ir arī galvenais treneris vairāk nekā 100 audzēkņiem. “Dobelē futbols ir populārs, tas tā ir bijis vēsturiski. Diemžēl pēdējos gados nav noticis Dobeles novada čempionāts, taču ceru, ka situācija valstī ar Covid vīrusu atrisināsies un turnīrs atgriezīsies. Par bērniem runājot, šobrīd mēs esam veiksmīgi jaunākajās grupiņās, taču audzēkņiem nav iespējas pāriet nākamajā līmenī, tādēļ puiši regulāri parādās Saldus, Tukumu un Jelgavas komandās,” tā speciālists.

Daļēji Covid vīrusa ierobežojumu dēļ, pēdējos gadus nav noticis Dobeles novada čempionāts futbolā, taču entuziasts un amatieru futbola turnīra “Auru kauss” organizētājs Uldis Jansons atceras, ka Dobelē un tās tuvākajā apkārtnē amatieru futbols bija ļoti populārs. “Lai arī turnīrs Auros jau vairākus gadus nenotiek, uzskatu, ka šādiem amatieru turnīriem ir nākotne. Uz turnīru brauca komandas pat no Skrundas, Priekuļiem, Tukuma, Saldus, Jelgavas un citām pilsētām. Protams, ka bija pateicīgs formāts – mēs spēlējām 5 pret 5, bet tāpat pie mums regulāri bija vairāk kā 12 komandas.”

Par spēcīgajām futbola tradīcijām Dobelē liecina vēstures liecības. Vietējā Dobeles novada čempionātā spēlēja gandrīz visi apkārtējie apdzīvotie centri, turnīrā regulāri piedalījās ap 12 komandām. Svarīgi, ka tas bija lielais futbols – 11 pret 11. “Reti kurā pilsētā varēja savākt tik daudz komandu lielajam futbolam. Pie mums regulāri brauca viesi un turnīrs bija gan sportiski augstā līmenī, gan arī emociju ziņā piesātināts,” atceras Uldis.

Šobrīd Dobeles vārds ir pārstāvēts Latvijas futbola čempionāta 3. līgā, kurs startē komanda ar nosaukumu FK “Dobele Allegro”. Neatbilstošās futbola infrastruktūras dēļ, šobrīd dobelnieki par savām mājām sauc Jelgavu.

Vēl pagājušajā gadā kopā ar Rīgas Stradiņu universitāti dobelnieki piedalījās telpu futbola Virslīgā, taču jauno sezonu tā arī nesāka un šobrīd ir daudz jautājumi par šīs komandas nākotni.

Nākotnes tēma gan ir aktuāla, jo O.Kmetjuks ļoti cer, ka jau tuvākajā laikā izdosies nokomplektēt sastāvu un pieteikties dalībai Latvijas čempionāta 3. līgā. Līdz ar to, pilsētai būtu vismaz divas komandas, kurās varētu spēļu praksi iegūt jaunie futbolisti.

Jācer, ka Dobelē tomēr futbols spēs atrast sev kārtīgas mājas un izdosies iegūt arī vismaz tādu pilsētnieku mīlestību kā divtūkstošo gadu vidū, kad pilsētas stadionā savas spēles aizvadīja FK “Autonets”, kas spēlēja Latvijas futbola čempionāta 2. līgā un kura mājas spēles regulāri apmeklēja vairāk nekā 500 līdzjutēju. Starp citu, komandas pieteikumā bija gan U.Jansons, gan O.Kmetjuks.

0
Dalījušies