Briedis atgriešanos ringā sola izbaudīt kopā ar skatītājiem

Pēc vairāk nekā gadu ilga pārtraukuma ringā gatavs kāpt Latvijas vadošais profesionālais bokseris Mairis Briedis. Viņš pasaules čempiona titula aizstāvēšanā sestdien Arēnā Rīga tiek uzskatīts par izteiktu favorītu divcīņā ar Kazahstānā dzimušo vācieti Arturu Mannu, tomēr savu pārsvaru latvietim būs jāapliecina divpadsmit raundu cīņā tiesnešu un skatītāju priekšā. Cīņa notiks par pasaules čempiona jostu pirmajā smagajā svarā Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) versijā.

Briedis ar neslēptu sajūsmu gaida iespēju atkal boksēt publikas priekšā, un viņu var saprast – skatītāju klātbūtnē viņš sacensībās nav piedalījies kopš 2019. gada vasaras, kad turpat, Arēnā Rīga, ar tehnisko nokautu pieveica poli Kšištofu Glovacki. Pandēmijas dēļ līdz nākamajai cīņai bija jāgaida vairāk nekā gadu, turklāt tā pasaules boksa supersērijas finālā pret kubieti Junielu Dortikosu notika televīzijas studijā Vācijā. “Latvijā bijis mans sākums amatieru boksā, kikboksā un profesionālajā boksā. Tās ir arī manas mājas, tāpēc aizvadīt cīņu šeit ir pavisam citādāk nekā citās valstīs. Izbaudīšu šo vakaru kopā ar jums,” skatītājiem solīja Latvijas bokseris.

Cīņas organizēšanā netrūka neskaidrību un sarežģījumu, jo pēc uzvaras pasaules boksa supersērijas finālā pirmajā smagajā jeb krūzeru svara kategorijā Briedis pauda gatavību karjeru turpināt smagsvaros, kur šobrīd apgrozās ievērojami lielākas naudas summas. Tiesa, pandēmijas un smagsvaru divīzijā valdošās situācijas dēļ latvieša komandai gada laikā tā arī neizdevās līdz galam vienoties ar atbilstoša līmeņa pretinieku. Par sevi sāka atgādināt IBF, kas ir viena no četrām prestižākajām profesionālā boksa organizācijām ­- tā pieprasīja Mairim aizstāvēt pasaules čempiona titulu. Par obligāto pretendentu sākotnēji tika nozīmēts polis Mihals Česlaks, taču abām pusēm ilgstoši neizdevās vienoties par cīņas norisi, turklāt Polijas komandā radās problēmas ar promouteriem, kā dēļ IBF sportistu diskvalificēja. Brieža menedžeris Raimonds Zeps atzina, ka šīs situācijas dēļ pazaudētas vērtīgas nedēļas, lai cīņu aizvadītu savlaicīgi, kam piekritis arī sportists. “Tas ir sarūgtinoši. Laiks skrien ātri un šajā karjeras posmā aizvadīt tikai vienu cīņu gadā ir smieklīgi. Gribu boksēt un piedalīties lielās cīņās. Ideālā pasaulē mums būtu vismaz trīs cīņas gadā. Uzskatu, ka tā ir visas pasaules boksa fanu aplaupīšana, ja elites bokseri cīnās tikai reizi gadā!”

Pēc iepriekš plānotās cīņas pajukšanas Briedim pretiniekos tika piemeklēts Vācijas bokseris Arturs Manns. “Viņš noteikti ir bokseris ar raksturu. Piekopj taktisku un sarežģītām kombinācijām bagātu stilu. Ceru, ka pienācīgi paveiksim savu mājasdarbu, lai būtu tiešām gatavi viņam,” savu pretinieku raksturojis Mairis Briedis. Tai pat laikā boksa aprindās nav noslēpums, ka Latvijas bokseris ir izteikts šīs cīņas favorīts un tikai katastrofa varētu liegt viņam aizstāvēt pasaules čempiona jostu. Noprotams, ka šī cīņa ir gatavošanās krietni nopietnākiem pārbaudījumiem jau tuvākajā nākotnē. IBF šīs cīņas uzvarētājam jau nozīmējusi nākamo obligāto pretinieku austrālieti Džeju Opetaiju, bet izaicināt Briedi un atņemt viņam piederošo čempiona jostu kāro arī brits Lorencs Okolijs, kurš nula aizstāvēja pasaules čempiona titulu citas prestižās organizācijas WBO (Pasaules Boksa organizācija) versijā. Brieža promouters Kalle Zauerlands neslēpj, ka tas, visticamāk, nozīmē nākamo cīņu aizvadīšanu ārpus Latvijas, atkarībā no pretinieka. “Esmu informējis komandu, ka tā, visticamāk, būs Maira pēdējā cīņa Latvijā,” šonedēļ preses konferencē paziņoja Zauerlands.

Nepilnus sešus gadus par Briedi jaunākais Artūrs Manns profesionālajā boksā uzvarējis 17 no 18 cīņām un vienīgo zaudējumu piedzīvojis pirms diviem gadiem, kad izaicināja tā brīža IBO (Starptautiskās Boksa organizācijas) pasaules čempionu Kevinu Lerenu no Dienvidāfrikas Republikas. Par “Zibensvīru” iedēvētais sportists pirmdien atzīmēja savu 31. dzimšanas dienu, bet dāvanu tajā sev cer pasniegt sestdien boksa ringā. Arī Manns nav boksējis ilgāk nekā gadu, jo pēdējo cīņu aizvadīja pērnajā vasarā, kad nokautēja citu Vācijas bokseri Radu Rašīdu.

0
Dalījušies