Basketbolisti Belgradā atsāks ceļu uz Tālajiem austrumiem

Bez Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) un Eirolīgas zvaigznēm cīņu par kvalificēšanos Pasaules kausa finālturnīram ceturtdien sāks Latvijas vīriešu basketbola izlase. Komanda šogad par galveno treneri ieceltā itālieša Lukas Banki vadībā ceturtdien izbraukumā spēlēs pret atlases grupas favorīti Serbiju, bet svētdien Rīgā uzņems Slovākiju. Komandas kapteinis būs Dairis Bertāns, bet tajā pēc ilgāka pārtraukuma atgriezušies iepriekšējās sezonās NBA spēlējušie Rodions Kurucs un Anžejs Pasečņiks.

Latvijas basketbolisti pēc piedzīvotā fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā jauno Pasaules kausa atlases ciklu bija spiesti sākt jau no priekšsacīkstēm. Tajās šovasar ar NBA basketbolistu Dāvi Bertānu un Eirolīgas spēlētāju Jāni Strēlnieku sastāvā tika pieveiktas Baltkrievijas un Rumānijas komandas. Kvalifikācijas turnīra pamatkārta tiks iesākta klubu sezonas laikā, tādēļ komandām lielākoties nāksies iztikt bez spēcīgāko līgu pārstāvjiem. Ieilgušā Pasaules Basketbola federācijas (FIBA) un Eiropas klubu apvienības (ULEB) konflikta dēļ Eirolīgas turnīrā nav ieplānoti pārtraukumi izlašu spēļu logu laikā. Šī iemesla dēļ Latvijas izlase jau vairākos iepriekšējos kvalifikācijas ciklos nav spējusi sapulcināt spēcīgāko sastāvu un tikt uz pēdējiem Pasaules kausa un Eiropas čempionāta finālturnīriem. Līdzīgas problēmas gan ir arī citām komandām, tostarp latviešu nākamajiem pretiniekiem serbiem, kuri ir vieni no visa kvalifikācijas turnīra galvenajiem favorītiem. “Diemžēl klubu nostāja valstsvienību jautājumā ir strauji mainījusies. Savulaik, kad vadīju izlasi divtūkstošo gadu sākumā, klubu pārstāvji man zvanīja un uzstājīgi lobēja savu spēlētāju iekļaušanu nacionālās komandas sastāvā. Šobrīd tā vairs nenotiek. Pat spēlētāju aģenti nezvana. Neviens no spēlētāju pārstāvjem nenāk pie manis un nesaka: “Klau, varbūt neesi šo puisi ievērojis, bet tev vajadzētu uz viņu kārtīgāk paskatīties!” Spēlētāji varbūt arī grib pārstāvēt valstsvienību, taču ne viņi to izlemj,” skarbi pašreizējo situāciju novērtējis slavenais serbu treneris Svetislavs Pešičs, kurš savas dzimtenes izlases vadībā atgriezies pēc astoņpadsmit gadu pārtraukuma.

Pasaules kausa kvalifikācijas pirmajā kārtā komandas sadalītas grupās pa četrām katrā. Trīs labākās iekļūs otrajā kārtā, kur jau notiks izšķirošās cīņas par tikšanu uz finālturnīru. Svarīgas būs arī pirmās kārtas spēles, jo savstarpējo bilanci komandas ņems līdzi uz otro posmu. Latvijas izlase A grupā sacentīsies ar Serbiju, Beļģiju un Slovākiju. Trenera Lukas Banki vadītā komanda turnīru sāks ceturtdien ar spēli Belgradā, bet svētdien uzņems slovākus. “Izloze mums sagādājusi ļoti spēcīgu grupu, kurā īpaši izceļas mūsu pirmā pretiniece – jaudīgā Serbijas izlase. Turklāt vēl tādas viltīgas komandas kā Beļģija un Slovākija. Sacensību formāts no komandām pieprasa kvalitatīvu sniegumu ilgā laika posmā, ko ietekmēs daudz dažādu faktoru. Gatavosimies ar stingru apņēmību izcīnīt tik daudz uzvaru, lai varētu turpināt mūsu ceļu nākamajā sacensību posmā,” solījis treneris Banki.

0
Dalījušies