Latvijā oficiālā vizītē ieradīsies Spānijas premjerministrs

7. jūlijā Latvijā oficiālā vizītē ieradīsies Spānijas Karalistes premjerministrs Pedro Sančess (Pedro Sánchez). Vizītes laikā paredzēta tikšanās ar valsts augstākajām amatpersonām, ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa un Ādažu militārās bāzes apmeklējums.

Pēc tam iecerēta svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa. Tai sekos divpusējā tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un abu valstu delegācijām Ministru kabinetā, pēc kuras notiks Latvijas un Spānijas valdību vadītāju preses konference.

Vizītes laikā paredzēts arī Ādažu militārās bāzes apmeklējums ar militārās tehnikas apskati, un Spānijas premjerministrs tiksies ar Spānijas kontingenta karavīriem, kas pilda dienesta pienākumus NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sastāvā.

Spānijas premjerministrs tiksies arī ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Visā oficiālajā vizītē Spānijas valdības vadītāju pavadīs Susana Margarita Kamara-Angulo (Susana Margarita Cámara-Angulo), Spānijas Karalistes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā.

2021.gadā aprit Latvijas un Spānijas diplomātisko attiecību simtgade. Abu valstu divpusējās attiecības ir tradicionāli ciešas un konstruktīvas, abu valstu starpā norit regulāra vizīšu apmaiņa, kā arī ir vērojams pakāpenisks savstarpējās tirdzniecības pieaugums. Plašāka informācija par Latvijas un Spānijas divpusējām attiecībām lasāma Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē.

0
Dalījušies