Kariņš ar Šmihaļu pārrunā turpmāko ES un Latvijas atbalstu Ukrainai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tikšanās laikā ar Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu (Denys Shmyhal) uzsvēra, ka Latvija atbalsta Ukrainas pievienošanos Eiropas Savienībai un NATO, kā arī Latvija turpinās sniegt Ukrainai visa veida atbalstu, tai turpinot cīņu pret Krievijas militāro iebrukumu.

Ukrainas premjerministrs sarunā ar K. Kariņu pateicās par Latvijas sniegto atbalstu, jo Ukrainā ir zināms, ka Baltijas valstis ir līderes atbalsta sniegšanā, kā arī Ukrainā cilvēki ir ievērojuši Latvijas sabiedrības kopējo atbalstu Ukrainas cīņā pret Krievijas iebrucējiem.

Ministru prezidents sarunā ar D. Šmihalu uzsvēra, ka Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas tālāko ceļu uz ES un NATO un ir gatava palīdzēt valsts reformu un atjaunošanas procesā.

Abas puses pārrunāja gan turpmāko nepieciešamo ES palīdzību Ukrainai, gan arī turpmākās Latvijas atbalsta iespējas.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar Ukrainas premjerministru D. Šmihaļu tikās ceturtdien, 6. oktobrī, Prāgā, kur norisinājās pirmā Eiropas politiskās kopienas sanāksme. Uz to bija pulcējušies 44 Eiropas valstu līderi, lai pārrunātu drošības, ekonomikas attīstības, klimata un enerģētikas, migrācijas un mobilitātes jautājumus.

Piektdien, 7.oktobrī, Prāgā norisinās neformālā Eiropadome, ES valstu un valdību vadītāju sanāksme, kuras laikā plānots pārrunāt Krievijas īstenoto karu Ukrainā, enerģētiskās drošības un ekonomikas attīstības jautājumus. ES līderi lems par atbalsta turpināšanu Ukrainai un atbildes soļiem uz Krievijas īstenoto situācijas eskalāciju, uzsākot mobilizāciju, organizējot fiktīvus “referendumus” un nelegāli anektējot daļu no Ukrainas teritorijas. Tāpat ES līderi pārrunās energoresursu pieejamības un cenu jautājumus, ņemot vērā gaidāmo ziemas sezonu, kā arī iespējas turpināt nodrošināt ekonomikas izaugsmi, risinot energoresursu augsto cenu situāciju.

0
Dalījušies