Šorīt ugunsgrēkā Rīgā izglābti 13 cilvēki

Aizvadītajās divās diennaktīs, laika posmā no šī gada 3.maija plkst. 6.30 līdz 5. maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 140 izsaukumus – 78 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 24 bija kūlas un seši meža ugunsgrēki, 45 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 4.06 saņemts izsaukums uz A. Deglava ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies deviņstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkā ir spēcīgs sadūmojums un deg sestā stāva dzīvoklis 40m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba 13 cilvēkus, vēl divi cilvēki no ēkas evakuējās saviem spēkiem. Viens cilvēks ugunsgrēkā cieta un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 5.55 šis ugunsgrēks lokalizēts un patlaban turpinās tā likvidācijas darbi.

Vakar plkst. 15.42 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jelgavas novada Cenu pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies neapsaimniekotā ēkā Notikuma vietā tika konstatēts, ka ēkas jumts dega 800m2, otrā un trešā stāva logi un ārsienas 40m2 un riepas pirmajā stāvā – 10m2 platībā. Dzēšanas darbus sarežģīja tas, ka ēkā notika nogruvumi, līdz ar to dzēšana no iekšpuses nebija iespējama un apdraudēja ugunsdzēsējus glābējus. Liesmu izplatīšanās tika ierobežota plkst. 18.28, bet konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi naktī un šorīt turpinās.

Otrdien plkst. 20.34 saņemts izsaukums uz Zīlānu ielu Jēkabpilī, kur ugunsgrēks izcēlies ražošanas ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka angāra tipa ēkā deg elektrības skapis 3m2 platībā, kabeļu šahta 3m2 un šķeldas padeves konveijers 7m2. No ēkas tika evakuēti divi cilvēki. Plkst. 00.51 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.13.32 saņemts izsaukums uz Lidoņu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies piecstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka piektā stāva dzīvoklī deg virtuve 5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no dzīvokļa evakuējas 3 cilvēki, bet vēl divus cilvēkus no blakus dzīvokļiem evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 14.20 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūla, malka, sadzīves mantas, riepas, sodrēji ēkas dūmvadā, elektrības stabs, dēļu kaudze, durvis, trīs dārza mājas, četras siltumnīcas, divi šķūņi, laivu piestātnes tiltiņš, pirts, divas saimniecības ēkas un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

0
Dalījušies