Livonijas balvas saņem «airBaltic» un «Lux Express Latvia»

 
 

Piektdien, 15. oktobrī, Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera pasniedza Livonijas balvas, ko saņēma  Latvijas nacionālā lidsabiedrība «airBaltic» par veiksmīgu darbu Igaunijā un  Igaunijas pasažieru sauszemes pārvadājumu uzņēmums  SIA «Lux Express Latvia» - par panākumiem Latvijā.

Livonijas balvu pasniegšanas ceremonijā, kas notika Ministru kabinetā, balvas pasniedza Latvijas ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Igaunijas ministru prezidente Kaja Kallasa (Kaja Kallas).  Tāpat ceremonijā piedalījās arī abu valstu vēstnieki – ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Igaunijā V. E. Raimonds Jansons un Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpus, kā arī LTRK pārstāvis un «Sakret» OU vadītājs Igaunijā Kaspars Pacēvičs.

„Mēs esam pagodināti saņemt šo Igaunijas Tirdzniecības kameras Latvijā un Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras atzinību. Pēdējo gadu laikā esam izauguši, kļūstot par lielāko lidsabiedrību Tallinas lidostā, un savu tirgus daļu saglabājām arī šovasar. Piedāvājot tiešos lidojumus uz 15 galamērķiem, esam lepni nodrošināt labāko savienojamību no un uz Igauniju,” teica «airBaltic»  valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.

Savukārt «Lux Express Group» valdes loceklis Ingmārs Ross (Ingmar Roos) pauda gandarījumu, ka Livonijas balvas saņemšana notiek tajā pašā nedēļā, kad uzņēmums paplašina savu darbību Latvijā. „«Lux Express»  tālsatiksmes autobusu pakalpojumiem ir jābūt tik kvalitatīviem un ērtiem, lai mūsu klienti braucienus autobusos uzskatītu par labi pavadītu laiku. Šī pieeja ir izpelnījusies klientu apmierinātību visos mūsu tirgos un pierādījusi, ka augstas kvalitātes autobusu pakalpojums var būt patīkama alternatīva privāto automašīnu lietošanai. Mēs esam saviļņoti, ka šīs godpilnās balvas piešķiršana notiek teju vienlaicīgi ar mūsu pirmā vietēja tālsatiksmes maršruta Latvijā Rīga – Daugavpils atklāšanu. «Lux Express» ar nepacietību gaida iespēju paplašināt augstas kvalitātes pakalpojumu klāstu starp skaistākajām Latvijas pilsētām,” teica I. Ross.

«Uzņēmējiem ir jāattīsta pārrobežu sadarbība, lai spētu audzēt lielāku kapacitāti un konkurētspēju, tādējādi iekarojot pēc iespējas plašāku tirgus daļu pasaulē,» atzina K. Pacēvičs. Viņš pauda gandarījumu, ka arvien vairāk  Latvijas uzņēmumi veiksmīgi darbojas Igaunijā, bet Igaunijas uzņēmēji attīsta savu biznesu Latvijā.

Livonijas balvas pirmo reizi pasniedza 2013.gadā, kad to iniciēja Igaunijā strādājošie Latvijas uzņēmēji, tādējādi rādot savu varēšanu un lieliskās idejas. Mērķis ir godināt abās valstīs strādājošu uzņēmumu atpazīstamību, konkurētspēju un aicināt sadarboties, lai rezultāti būtu pēc iespējas efektīvāki. Pirmo balvu saņēma Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums.


 

0
Dalījušies