Ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu

Iekšējās drošības birojs Dienvidlatgales prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu, kura, vadot transportlīdzekli alkohola ietekmē, izraisījusi ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā cietušajam nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē vadīja transportlīdzekli un izraisīja sadursmi, uzbraucot citam stāvošam transportlīdzeklim, kura pasažieris guva vidēja smaguma miesas bojājumus un tika nogādāta medicīnas iestādē.

Par Valsts policijas amatpersonas izdarīto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 262.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola ietekmē un, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts vidēja smaguma miesas bojājums.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 45 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 129  kriminālprocesos. Šā gada 11 mēnešos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti 40 kriminālprocesi un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 63 personām, tai skaitā 53 Iekšlietu ministrijas padotības un citu iestāžu amatpersonām, par 58 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.

0
Dalījušies