Aizdomās par histamīna klātbūtni PVD aptur tunzivs filejas izplatīšanu “Promo Cach&Carry” veikalā Rīgā, Tīraines ielā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis dzeltenspuru tunzivs filejas izplatīšanu SIA “Sanitex” veikalā “Promo Cash&Carry” Rīgā, Tīraines ielā, jo no patērētājiem saņemtas sūdzības par alerģijai līdzīgiem simptomiem pēc produkta lietošanas uzturā.

Šobrīd nav zināms, kas cilvēkiem izraisījis alerģisko reakciju, tomēr ir aizdomas, ka tas varētu būt histamīns, kas zivīs var uzkrāties palielinātā daudzumā, ja tā tiek nepareizi pārstrādāta un uzglabāta, piemēram, ja pēc nozvejas tā ilgi uzglabāta, vai atkausēta neatbilstošā temperatūrā.

Histamīns, nonākot cilvēka organismā, iedarbojas strauji un var izraisīt alerģijai līdzīgus simptomus, piemēram, ādas un/vai gļotādas apsārtumu un/vai pietūkumu, izsitumus, sliktu dūšu, vemšanu, caureju, reiboņus.

PVD ir paņēmis produkta paraugus laboratoriskai izmeklēšanai.

Apturētais produkts - dzeltenspuru tunzivs fileja, izcelsmes valsts – Vjetnama, partijas Nr. U52S276, piegādes datums - 22.11.2022.

SIA “Sanitex” ir uzdots apturēt produkta partijas izplatīšanu līdz apstākļu noskaidrošanai arī citos tīkla veikalos, un informēt savus klientus, kas lielākoties ir juridiskas personas.

0
Dalījušies