Aizdomās par automašīnu zādzībām, Valsts policija aiztur divas personas

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu divos savstarpēji nesaistītos kriminālprocesos par automašīnas zādzībām un nodevušas tos paātrinātā kārtībā prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

8.novembrī Valsts policijā tika saņemta informācija, kā Kuldīgā ir nozagta automašīna “Renault”. Likumsargi par notikušo uzsāka kriminālprocesu un pēc aptuveni pusstundas atrada automašīnu avarējušu Kuldīgas novadā, Padures pagastā. Valsts policijas amatpersonas noskaidroja un aizturēja iespējamo vainīgo personu, kādu pilngadīgu jaunieti, kurš savu vainu atzina. Jaunietis apgalvo, ka automašīnu bija nozadzis, jo nav vēlējies tumsā ar kājām doties mājup.

Zādzību atviegloja tas, ka automašīna nebija aizslēgta un arī tās iedarbināšana zaglim problēmas neradīja, jo automašīnas atslēgas bija atstātas aizdedzē. Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus sargāt savus īpašumus un slēgt ciet durvis automašīnām, kā arī logus neatstāt atvērtus, un atslēgas neatstāt automašīnas salonā. Avarējusī automašīna tika atdota īpašniekam, taču ar to vairs nav iespējams pārvietoties. Jaunietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par administratīviem pārkāpumiem.

Savukārt 25.oktobrī Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Skrundā nozagta automašīna “Audi”. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas uzsāka kriminālprocesu un tās pašas dienas vakarā, veicot operatīvās darbības, apturēja automašīnu Skrundā, kā arī aizturēja automašīnas zagli.

Vīrietis savu vainu atzina un paskaidroja, ka vēlējies ar automašīnu pabraukt, pēc tam to novietojot atpakaļ. Jāpiemin, ka automašīna pēc zādzības ir nedaudz saskrāpēta, kā arī tai ir bojāts atdures stienis. Vīrietis nesen ir atbrīvojies no ieslodzījuma vietas, kur izcieta sodu par seksuālu vardarbību.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

0
Dalījušies