Ziemas riepas ir vislabākais veids, kā padarīt braucienus drošākus, īpaši ziemā. Tās ir paredzētas labākai saķerei ar sniegu un ledu, tāpēc ir lielāka iespēja, ka tās palīdzēs izvairīties no slīdēšanas nelabvēlīgos laika apstākļos.
Labākās ziemas riepas ir izgatavotas no īpaša maisījuma, kas nesalst tik ātri kā parastā gumija. Tas nozīmē, ka tās paliek elastīgas pat tad, kad ārā ir ļoti auksts, tāpēc ir mazāka iespēja, ka tās ieplaisās un saplaisās ceļa spiediena ietekmē, kas var izraisīt negadījumu vai traumas.
Ziemas riepām ir arī dziļāks protektors nekā vasaras riepām - tas palīdz tām noturēties uz sniega ceļa vai sniega sanesuma, nevis izslīdēt no tā, kā arī nodrošina labāku saķeri bremzējot uz apledojušas virsmas.
1. No vissezonas riepām, kas paredzētas braukšanai visu cauru gadu, labāk izvairīties
Sabiedrībā pastāv uzskats, ka izvēloties vissezonas riepas, kas ir paredzētas izmantošanai visu cauru gadu, var ieekonomēt līdzekļus, tā kā nebūs jāpērk divi dažādi ziemas un vasaras riepu komplekti. Taču vissezonas riepas ir izgatavotas no mīkstākas gumijas, nekā vasaras riepas, līdz ar to, ja vasaras laikā ir neraksturīgi silts laiks, tās paliek pārlieku mīkstas. Šādā gadījumā tās ātrāk nolietosies, tādēļ ieekonomēt nekādīgi nesanāks.
Ziemā vislabāk tomēr ir izvēlēties ziemas riepas, kuras varat aplūkot šeit riepas.lv.
2. Neaizmirstiet veikt riepu balansēšanu servisā, it īpaši, ja Jums ir divi riepu un disku komplekti
Pirms riteņu maiņas katru sezonu ir ieteicams veikt riepu balansēšanu. Tas ir svarīgi, jo, braucot pa Latvijas nelīdzenajiem ceļiem, līdzsvars ar laiku var mainīties. Ja stūre vai, iespējams, visa automašīnas virsbūve atkal sāk trīcēt, līdzsvara vairs nav. Automašīnas darbību un nolietošanos negatīvi ietekmē vibrācija un auto piekare nolietojas ātrāk.
3. Pievērsiet uzmanību gadam, kurā tika ražotas riepas
Ja izvēlaties iegādāties lietotas riepas, papildus protektora dziļumam jāņem vērā ražošanas gads. Pat, ja riepa šķiet pilnīgi jauna, jo vecāka tā kļūst, jo cietāka un mazāka saķere uz ceļa. Ja jaunu riepu iegāde nav iespējama, labāk ir iegādāties atjaunotas riepas, kas ražotas nesen, nevis populārā zīmola oriģinālās riepas, kas ir desmit vai vairāk gadus vecas.
Riepas ražošanas gadu noskaidrot ir ļoti vienkārši, to parāda pēdējais no daudziem cipariem, kas ir norādīti ierāmētos reljefos uz riepas.
4. Protektora dziļums
Saskaņā ar likumdošanu, ziemas riepu protektora dziļums nedrīkst būt mazāks par 4 mm. Tas jāņem vērā, jo riepām bieži rodas bojājumi, kad mēs tos vismazāk paredzam. Pērkot lietotas riepas, pievērsiet īpašu uzmanību protektora dziļumam. Lietota, tikko notīrīta riepa dažkārt maldina neizglītotu pircēju.
5. Riepas ar radzēm
Ziemas periodā automašīnu ar radžotajām riepām ieteicams aprīkot tikai tad, ja plānojat pārvietoties ārpus pilsētas. Pilsētā riepas ar radzēm ziemas sezonā izmantot nevajadzētu. Uz tīra ledus radzes "funkcionē", bet uz asfalta un bruģa tās slīd. Radzes ir vislabāk piemērotas tiem auto, ar kuriem paredzētas pārvietoties pa lauku ceļiem.
6. Riepu atzīmēšana
Ieteicams paturēt prātā, kurā tieši vietā uz mašīnas likāt vasaras vai ziemas riepas iepriekšējā sezonā, lai nākamajā sezonā nomainīt priekšējās un aizmugurējās riepas vietām, lai nodrošinātu vienmērīgu nodilumu. Riepas ar dziļāku protektoru vienmēr jānovieto priekšā, jo bremzēšana un braukšana rada lielāku nodilumu. Stūre reaģēs un automašīna bremzēs labāk, ja priekšējās riepas būs labākas.