Uzņēmumiem ir jānodrošina dažādu paaudžu iesaiste darba vidē

Lai veicinātu dažādu paaudžu integrēšanu darba vidē, būtiski jaunāka un vecāka gadagājuma cilvēkiem nodrošināt ne tikai viņiem pielāgotus darba apstākļus, bet arī motivatorus un iedvesmotājus, tādējādi iegūstot kvalificētu un lojālu darbaspēku. Tas tika noskaidrots Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) rīkotajā diskusijā, kas notika piektdien, 16.septembrī, Rīgā, Vērmanes dārzā.

Pasākuma pirmajā daļā piedalījās trīs nozares eksperti – SIF Sociālās saliedētības departamenta direktore Alda Sebre, sertificēts organizāciju psihologs, docents un firmas “Crea Test” vadītājs Reinis Lazda, kā arī profesionāli sertificēts integrālās līderības koučs, HR podkāsta vadītāja Ilze Medne. Diskusijā “Kāpēc mēs uzskatām – ja gados vecāks cilvēks, tad pusmūža krīze, ja gados jauns cilvēks, tad bezatbildīgs?” eksperti akcentēja nepieciešamību dažādot darba vidi, darba devējiem aktīvāk iesaistot dažādu paaudžu pārstāvjus.

“Darba vide mūsdienās kļūst daudzveidīgāka, jo darba tirgū trūkst darbinieku un uzņēmumi vairs nevar rēķināties tikai ar vidējo vecumposmu. Dažādu vecuma grupu iesaiste kļuvusi arī ekonomiski izdevīga. Diemžēl darba devējiem trūkst izpratnes par to, kā vērtēt kandidātus, stājoties amatā, bieži tie ir subjektīvi vērtējumi un pieņēmumi, vai arī nevēlēšanās iedziļināties situācijā un to risināt, piemēram, papildu apmācot vai motivējot darbiniekus,” saka organizāciju psihologs Reinis Lazda, piebilstot, ka  katrā vecumā darbiniekam ir savs potenciāls, bet nepieciešami iedvesmotāji un motivatori, jo darba tirgū ir arī cilvēki, kuri ir zaudējuši darbu, vēlmi attīstīties, iespējams, nevar atļauties saņemt profesionālu palīdzību no malas, lai atkal atsāktu darbu. Šādos brīžos ir ļoti svarīgi, lai ir arī valsts atbalsts. 

“Patlaban dažādās valstīs tiek ieviesta jauna amata pozīcija – dažādības eksperti jeb dažādības ieviesēji, cerams, ka arī Latvijā tā kļūs arvien populārāka. Tas vērtējams kā labas prakses piemērs un viens no risinājumiem, kā uzņēmumos nodrošināt dažādību. Šāda amata speciālista pienākums būtu šos dažādības jautājumus aktualizēt ikvienā organizācijā un tiem pievērst atbilstošu uzmanību,” pauž SIF Sociālās saliedētības departamenta direktore Alda Sebre.

“Uzņēmumiem būtu jāizvērtē katra darbinieka kompetences un jāprot tās izmantot, lai uzlabotu kopējo darba vidi. Katram vecumposmam ir savas priekšrocības, jautājums tikai, kā un vai darba devējs tās prot izmantot savā labā un vai šīs atšķirības uzskata kā iespēju, nevis šķērsli,” saka sertificēts integrālais līderības koučs, HR podkāsta vadītāja Ilze Medne.

Pasākums noslēdzās ar darba devēju diskusiju, aktualizējot tēmu “Darba vidē svarīgas ir cilvēku zināšanas un iemaņas, nevis gadu skaitlis!”, kurā piedalījās sociālā uzņēmuma “Ligero” dibinātāja un vadītāja Liene Reine-Miteva, zvanu centra “Sonido” vadītāja Inga Muižniece , un Rīgas Juglas vidusskolas skolniece Aurika Portnaja.

“Darba devēja pienākums, pieņemot darbā ikvienu darbinieku, ir nodrošināt tādus darba apstākļus, lai viņš justos gaidīts un vajadzīgs. Vadītājam jāprot darbinieku gan motivēt, gan izteikt aizrādījumu tā, lai cilvēks par to neapvainotos vai nerastos pārpratums. Darba devēji spēs veidot dažādu un integrējošu darba vidi tikai tad, ja paši būs empātiski un profesionāli,” uzsver Inga Muižniece, zvanu centra “Sonido” vadītāja.

0
Dalījušies