Saharova balva 2022: izvēlēti trīs finālisti

Ukrainas tauta un tās pārstāvji, brazīliešu aktīviste Sonja Gvažažara un Kolumbijas “patiesības komisija” ir izvirzīti 2022. gada Saharova balvai.

Ceturtdien, 13. oktobrī, Eiropas Parlamenta Ārlietu un Attīstības komiteju deputāti balsoja par finālistiem, kuri 2022. gadā pretendēs uz Eiropas Parlamenta Saharova balvu par domas brīvību. Viņi izraudzījās šādus pretendentus:

  • drosmīgā Ukrainas tauta, ko pārstāv tās prezidents, ievēlētie līderi un pilsoniskā sabiedrība:
  • Brazīlijas vides aktīviste un pamatiedzīvotāju aktīviste Sonja Gvažažara:
  • Kolumbijas “patiesības komisija”.

Vairāk par visām nominācijām lasiet šeit.

TURPMĀKIE SOĻI

Balvas ieguvēju izvēlēsies Eiropas Parlamenta Priekšsēdētāju konference (EP priekšsēdētāja un politisko grupu vadītāji) trešdien, 19. oktobrī. Balvu pasniegs 14. decembrī svinīgā ceremonijā Eiropas Parlamenta plenārsēžu zālē Strasbūrā.

VISPĀRĪGI

Eiropas Parlaments katru gadu piešķir Saharova balvu par domas brīvību. Tā tika izveidota 1988. gadā, lai godinātu personas un organizācijas, kas aizstāv cilvēktiesības un pamatbrīvības. Tā nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam un tās ieguvējs saņem arī naudas balvu 50 000 eiro.

Pagājušajā gadā Parlaments balvu piešķīra Krievijas opozīcijas politiķim un korupcijas apkarotājam Aleksejam Navaļnijam.

0
Dalījušies